ATSO'da seçim heyecanı sürüyor

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), 1 Ekim Cumartesi günü hizmet binasında gerçekleşen seçiminde heyecanlı ve rekabetin güçlü olduğu bir seçim yaşandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kırmızı renk listelerle seçime giren ATSO Başkanı Davut Çetin ile mavi renk listelerle seçime giren Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar'ın başkan adayı olduğu seçimin tamamlanan bu ilk aşamasında, 49 meslek komitesinde kurulan 76 sandıkta ATSO üyeleri 283 meslek komitesi ve 117 meclis üyesini belirledi.

Kepez İlçe Seçim Kurulu'nun yetkisinde gerçekleşen seçimlere ilişkin meslek komitesi ve meclis üyesi seçilen işyerlerine ait seçim sonuçlarını gösteren listeler, 3 Ekim Pazartesi günü saat 08.00 itibarıyla ATSO Hizmet Binası girişinde askıya çıkartıldı.

Seçim sonuçlarına ilişkin 3 günlük itiraz sürecinin ardından 5 Ekim Çarşamba günü mesai bitimi itibarıyla komite ve meclis üyeleri kesinleşmiş olacak.

RENKLER KAFA KARIŞTIRDI

Seçim sonuçlarına ilişkin hem Davut Çetin, hem de Ali Bahar, kendi listelerinin kazandığı yönünde açıklamalarda bulundu. Meslek komitelerinin komite ve meclis üyeliklerine ilişkin iki adayın kırmızı ve mavi renkli listelerinin yanı sıra, farklı renkler veya tek liste olarak seçime giren meslek grupları da oldu. Yeşil, beyaz, fuşya, turuncu ve kırmızı- beyaz olarak seçime giren ve kazanan gruplar, yönetim seçiminde kilit rol oynayacak.

5 Ekim Çarşamba günü mesai bitimi itibarıyla listelerin kesinleşmesinin ardından, 7 Ekim Cuma günü ATSO binasında 117 meclis üyesinin katılımıyla yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulunun seçimi yapılacak. Aynı gün meclis başkanı ve divanı, TOBB delegeleri, disiplin kurulu gibi organlar da netleşecek.

GRUPLAR / KOMİTE ÜYESİ SAYISI / MECLİS ÜYESİ SAYISI / ALINAN OYLAR

1.GRUP (Bitkisel üretim faaliyetleri ve destekleyici hizmetler): 5/2 (133'e 130 oy)

İstanbul Tarım A.Ş. - Hüseyin Eroğlu/Seki Peyzaj

2.GRUP (Hayvancılık ve hayvansal ürünler): 5/2 (142 oy)

Bahar Hindi A.Ş.- Eda Dericilik Ltd. Şti.

3.GRUP (Madencilik): 5/2 (66'ya 57 oy- İtiraz var)

Mert Madencilik- Jest Madencilik

4.GRUP (Tarım ürünlerinin işlenmesi ve gıda üretimi): 5/2 (116'ya 104 oy)

Antalya Yenigün Gıda A.Ş. - Byfıstık Kuruyemiş Ltd. Şti.

5.GRUP (İçecek): 5/2 (57'ye 47 oy)

Tüzsan Gıda, Yıldem İçecek

6.GRUP (Tarımsal ürünlerin ticareti): 7/3 (139 oy)

Yılmaz Sebze Meyve, Hüseyin-Ali Demir Yaş Sebze Meyve, Samancı Emlak Taşımacılık Tarım Ürünleri

7.GRUP (Ekmek, un ve unlu mamuller): 5/2 (208'e 57 oy)

BML Gıda, Antasrin Un Gıda Sanayi

8.GRUP (Toptan ve perakende gıda dağıtımı ve pazarlaması): 9/4 (577'ye 375 oy)

Akdeniz Çığ Gıda, Nal-San Gıda, Berim Alışveriş Merkezleri, Antalya Yenigün Tarım

9.GRUP (Tekstil): 7/3 (57 oy)

Çoban Tuhafiye Tekstil, Özler Tekstil, Noteks A.Ş.

10.GRUP (Deri, kürk ve ayakkabı): 5/2 (130'a 87 oy)

Eminsa Deri, Ahmet Nasırcılar

11.GRUP (Orman ürünleri işlenmesi ve ticareti):5/2 (156'ya 124 oy)

Ahmet Kasapoğlu Mobilya, Karakoç Mobilya

12.GRUP (Halı ve mobilya): 5/2 (102'ye 92 oy)

Güven Mobilya, Ahmet Kavafoğlu-Akdeniz Sandalye Masa

13.GRUP (Kağıt ve matbaacılık): 5/2 (93'e 86 oy)

Ata Kağıt Ürünleri, İbrahim Kan

14.GRUP (Akaryakıt ve gaz ürünleri): 5/2 (199'a 177 oy)

Mevlana Petrol, Maytur Petrol

15.GRUP (Tarım ilaçları, gübre ve kimyasallar): 7/3 (315'e 244 oy)

Lider Gübre, Altıntar Tarım, Uniba Tarım

16.GRUP (Kozmetik ve kişisel bakım): 5/2 (82'ye 71 ve 17 oy)

Tane İlaç, Defnege Kozmetik

17.GRUP (İlaç ve tıbbi malzeme): 5/2 (79'a 50 oy)

Ersöz Medikal, Porto Özel Sağlık Hizmetleri

18.GRUP (Plastik, kauçuk ve alüminyum ürünleri): 5/2 (172'ye 86 oy)

Değişim Kapı Pencere, Antplast

19.GRUP (Cam ve hırdavat): 5/2 (40 oy)

Koçaklar Yalıtım Hırdavat, Cam-Şaş Cam Doğrama

20.GRUP (İzolasyon, seramik ve sıhhi tesisat malzemeleri): 5/2 (41 oy)

Işıldar Boru Profil, Ender Yapı Malzemeleri

21.GRUP (Metal, makine ve teknik imalatı): 7/3 (330'a 194 oy)

Akmetal Asansör, Emiroğlu Metal, Global Kapı ve Pencere

22.GRUP (Bilişim): 7/3 (128'e 94 oy)

Ülker İnternet, Artin Bilişim, Başer Bilişim

23.GRUP (Elektronik ürünler ve telekomünikasyon): 5/2 (41 oy)

Peker Telekominikasyon, Yuvam İletişim

24.GRUP ( Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri): 7/3 (234'e 160 oy)

Protet Proje Tesisat Mühendislik, Çakır Elektrik, Ömer Şanlı Elektrik

25.GRUP (Dayanıklı tüketim malları): 5/2 (150 oy)

Mehmet Dikmen-Dikmenoğlu Ticaret, Tayaş Ev Aletleri

26.GRUP (Kuyumculuk, mücevher ve saat): 5/2 (54 oy)

Ayaz Kuyumculuk, Kalite Kuyumculuk

27.GRUP (Oyuncak, züccaciye ve hediyelik eşya): 5/2 (129'a 91 oy)

Demre Tarım-Turizm, Cemre Porselen

28.GRUP (Kırtasiye, fotoğraf ve tercümanlık hizm.): 5/2 (39 oy)

Deniz Budak Kırtasiye, Bilge Color Turizm

29.GRUP (Isıtma soğutma klima, havuz ve su arıtma, yenilenebilir enerji kaynakları): 5/2 (104'e 91 oy)

Günsu Enerji Sistemleri, Göksan Metal Sanayi

30.GRUP ( İnşaat faaliyetleri): 11/5 (725'e 694 oy)

Mavi Dünya İnşaat, Tunç Group Gayrimenkul, Saraç Dizayn A.Ş., Hasan Cumhur Göncü, Öztürk Boya İnşaat

31.GRUP (İnşaat malzemeleri): 5/2 (114'e 104 oy)

Antalya Boya Pazarlama, Cemsan İnşaat Malzemeleri

32.GRUP (Konut ve işyeri yapı kooperatifleri): 5/2 (113'e 108 oy)

S.S. Ev Antalya Konut Yapı Kooperatifi, S.S. Mimarlar Konut Yapı Kooperatifi

33.GRUP (Motorlu taşıtlar alım ve satımı): 5/2 (133 oy)

İlker Özsoy Otomotiv, Muammer Ak

34.GRUP (Motorlu taşıt parça ve aksesuarları, bakım ve onarımı): 5/2 (185'e 99 oy)

Çetin Motor, Oto Doğu Ticaret

35.GRUP (Taşımacılık): 7/3 (116 oy)

Zemzem Taşımacılık, Erkanlar Turizm, MVR Kargo Taşımacılık

36.GRUP (Oteller ve benzer konaklama yerleri): 7/3 (203'e 199 oy- İtiraz var)

Ayset Seyahat Turizm Otelcilik, Özaltın Otel İşletmeleri, Güncem Turizm

37.GRUP (Restaurant, yiyecek içecek ve eğlence hizmetleri): 7/3 (336'ya 295 oy)

Parlak İnş. Turizm Tic. A.Ş., İBM Lokantacılık, Fethiye Restoran

38.GRUP (Reklamcılık, fuar ve organizasyon hizmetleri, televizyon ve radyoculuk): 7/3 (199'a 162 oy)

Markam Bilişim, Falez Kongre Organizasyon, EP Turizm

39.GRUP (Bankalar, finansal hizmetler ve döviz büroları): 5/2 (65 oy)

Ziraat Bankası Antalya Şubesi, Denizbank Antalya Şubesi

40.GRUP (Sigortacılık): 5/2 (250'ye 213 oy)

Form Sigorta, Düzenli Sigorta

41.GRUP (Gayrimenkul faaliyetleri): 7/3 (242'ye 163 oy)

Ayanoğlu Emlak, Saraç Emlak, İnova Tasarım Gayrimenkul

42.GRUP (Uzmanlaşmış destek hizmetleri): 7/3 (225'e 121 oy)

Reda Özel Eğitim Danışmanlık, Naci Ataseven İş Sağlığı ve Güvenliği, Mehmet Dikbaş Yönetim Danışmanlığı

43.GRUP (Mimarlık faaliyetleri): 5/2 (162'ye 113 oy)

İsmail Volkan Mimarlık, Devinim Mimarlık

44.GRUP (Mühendislik): 5/2 (191'e 163 oy)

Sahil Yapı Denetim, Hakan Evren

45.GRUP (Seyahat acentesi, tur operatörü ve diğer rezervasyon hizmetleri): 7/3 (185'e 128 oy)

Üçyürek Turizm, Mustafa Çetinkaya, Atılgan Seyahat

46.GRUP (Taşıt kiralama ve ilgili hizmetler): 5/2 (115'e 54 oy)

Tezgel Oto Kiralama, Öz Ercan Otomotiv

47.GRUP (Spa merkezleri, diğer spor ve eğlence amaçlı spor hizmetleri): 5/2 (121'e 102 oy)

Fora Turizm, KY Turizm

48.GRUP (Eğitim faaliyetleri): 5/2 (162'ye 135 oy)

Nilay Akbaş Tarakrçı Çocuk Gezegeni, Adalya Koleji

49.GRUP (Sağlık hizmetleri): 7/3 (190'a 95 oy)

Antalya Çocuk Sağlığı Hizmetleri, Simge Optik, ASV Özel Sağlık Hizmetleri

# ATSO SEÇİM SONUÇLARI İLE İLİŞKİLİ:

03 Eki 2022 - 18:27 Antalya- Gündem

Son bir ayda akdeniztelgraf.com sitesinde 239.656 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akdeniz Telgraf Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akdeniz Telgraf hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Akdeniz Telgraf editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akdeniz Telgraf değil haberi geçen ajanstır.